DİL EĞİTİMİNDE BÜYÜK KAMPANYA
DİL EĞİTİMİNDE BÜYÜK KAMPANYA
MESLEK GRUPLARINA %30 İNDİRİM İMKANI
MESLEK GRUPLARINA %30 İNDİRİM İMKANI
ERKEN KAYIT AVANTAJLARINI KAÇIRMA!
ERKEN KAYIT AVANTAJLARINI KAÇIRMA!
Londra'da Egitim İmkanı
Londra'da Egitim İmkanı
Kaç Dil Öğrenebilirim
Kaç Dil Öğrenebilirim
YDS İÇİN ŞOK KAMPANYA
YDS İÇİN ŞOK KAMPANYA
LYS-5 için en doğru tercih DİL TIME
LYS-5 için en doğru tercih DİL TIME
İngilizce Öğrenmek  3D Sınıflarda Artık Çok Kolay
İngilizce Öğrenmek 3D Sınıflarda Artık Çok Kolay
DİL TIME
DİL TIME
BURADASINIZ » EĞİTİM SİSTEMİ » YDS / LYS-5

YDS / LYS-5


Yabancı dil bilgi seviyesini ölçme amacıyla ÖSYM tarafından düzenlenen ÜDS, KPDS, ve benzeri sınavlarla ilgili yapılan son düzenlemelerde 2013 yılından itibaren bu sınavların yerine YDS (Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı) almıştır. Ayrıca, Ösym tarafından uygulanan ve içeriğinde yabancı dil sorusu/test bulunan sınavalrda da bundan sonra yabancı dil sorusu/testi bulunmayacak, bu adayların sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde YDS’den alacakları puanlar kullanılacaktır.

YDS İçin Gramer Dil Bilgisi

Öncelikle gramer (dilbilgisi) konuları, gerektiğinde detaylara değinilerek, hızlıca özetlenir. Konular işlenirken, sınavlardaki bu tip soruların sorulma şekilleri üzerinde özellikle durulur. Çoktan seçmeli sınavlarda sorular genellikle analiz seviyesinde bilgileri ölçmeyi hedeflediklerinden, konular arasındaki farkların üzerinde durulur. Her dilbilgisi konusunda farklı çözüm teknikleri olduğu için sorular çözülürken bunların üzerinde durulur. Sınav süresini iyi değerlendirebilmek için teknik bilgi çok önem kazanmaktadır.

YDS İçin Gramer Konuları

Tenses
Active and passive voice
Modals
Conditionals
Relative Clauses
Noun Clauses
Articles, Quantifiers, Determiners, prepositions
Adjectives
Nouns
Adverbs and adverbial phrases
Conjunctions
Phrasal verbs
Gerunds and infinitives

YDS İçin Vocabulary (Kelime Bilgisi)

Bu bölümde İngilizcenin kelime yapısına yönelik bir çalışmalar yapılmaktadır: - Word Formation (Kelime Oluşturma)

İngilizce, ciddi oranda Latince ve Klasik Yunanca kökenli kelimeler barındırdığından bu konuda yapılan çalışmalar çok faydalı olmaktadır. Prefix (önek) suffix (sonek) ve stem (gövde) çalışmalarıyla zenginleştirilen derslerimiz sayesinde öğrencilerimiz, akademik kelimelerin yoğun şekilde bulunduğu okuma parçalarını kolaylıkla anlayabilmektedirler.

Confusing Words (Karıştırılan Kelimeler)
Yazılış veya okunuş açısından birbirine çok benzeyen kelimeler üzerine yapılan çalışmalarda yüzlerce yeni kelime çeşitli tekniklerle öğretilmektedir.

Sıkça Çıkan Kelimeler
Sınavlarda sıkça kullanılan kelimeler üzerine yaptığımız bir çalışmayla öğrencilerimizin başarı oranları yükseltilmektedir.

YDS İçin Reading Comprehension (Okuduğunu Anlama Becerisini Geliştirme)

Bu bölümdeki çalışmalarımızda öğrencilerimizin aşağıdaki becerilerini geliştirmekteyiz:

Context Clues (Kelime Tahmini)
Ana dilimizdeki bir metni okurken gelişmiş olan anlama becerimizin hedef dil için geliştirilmesi gerekmektedir. Anlamını bilmediğimiz bir kelimenin anlamını cümle ve paragraf içindeki konumu, çevresindeki diğer kelimelerin anlamı, kim tarafından ve ne amaçla yazıldığı ve diğer terminolojik bilgilerle tahmin etmek mümkündür. Bu çalışmalarda, kolaydan zora doğru giden çalışmalarla öğrencilerimizin bu becerilerini geliştirmekteyiz.

Sentence Study (Cümle Çalışmaları)
Bazı durumlarda bir okuma parçasının anlamı tek bir cümleye bağlı olabilmekte ve bu cümlelerde bizim anlamamızı zorlaştıran hususlar bulunabilmektedir. Bu cümlelere yapılacak müdahale tekniklerini bilmek ve bunları geliştirmek tüm metnin anlaşılması açısından önem kazanmaktadır.

Paragraf çalışmaları
Bu bölümde, paragraflarda yazma unsurlarının üzerinde durulmakta ve iyi yazılmış bir paragrafın nasıl daha doğru bir şekilde okunacağı üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

Metnin Ana Fikrinin Yakalanması
Orijinal ve uzun metinler üzerinde yapılan bu ağır çalışmayla öğrencilerimizin kısa bir sürede parçanın ana fikrini yakalama becerileri geliştirilmektedir.

SİZİ ARAYALIM